Share to Facebook Share to Twitter Share to Google Plus

 

Örnek veriyorum, bir işletme sahibisiniz ve çok yönlü kullandığınız bir muhasebe programına sahipsiniz.  İşletme sahibi olarak bu iki sistemin entegreli bir şekilde çalışmasını istersiniz, nasıl mı? Hemen açıklayalım, internet siteniz ya da halk dilin de web siteniz, e-ticaret alt yapısına sahip bir internet sitesi ise ve siz web siteniz üzerinden yapılan satışları aynı zamanda muhasebe programınızdan da kontrol etmek istiyorsanız web yazılımı bu nokta da devreye girecektir.  Sizin için özel hazırlanacak bir web yazılımı, şirketiniz de satışlarınızı, müşterilerinizi ve bunların detaylı bilgilerini internet ortamında kendi bilgisayarınıza depolama gereği duymadan size sunmaktadır. Bulut teknolojisi dediğimiz ve hiçbir depolamaya ihtiyaç duymadan tamamen internet bağlantısı ile dünyanın neresin de olursanız olun bilgilerinize erişebileceğiniz bir üst düzey teknoloji’dir. Bulut teknolojisinin avantajları sanırım saymakla bitmez.  Şöyle ki, normal bir muhasebe programı ile yapabileceklerinizin bir sınırı vardır. Evet muhasebe programınız size belki bütün olanakları sağlar fakat hiçbir zaman dünyanın öbür ucunda evraklarınıza bakabilme olanağı sunamaz. İşte bu yüzden teknoloji hamlelerinin başını çeken, belki de yeni yüzyıl da en çok tercih edilmeye başlanan bulut teknolojisi kullanılıyor. Web yazılımı yaptırdınız diyelim. Sizin hizmetinizi görebilecek türden gidelim.

adana web yazılımı

 

Crm yazılımı dediğimiz ve çok ciddi iş yükünüzü düşürecek bir web yazılımı yaptırdığınızı düşünecek olursak, bu web yazılımı içerisinde şüphesiz bütün müşteri bilgilerinizi, satış durumlarınızı, raporlarınızı, garanti süresi yönetimi ve sayabileceğimiz birçok özelliği kullanmanız mümkündür. Crm yazılımları özel olarak hazırlanmış web yazılımlarıdır. Tamamen siz ve işletmenizin çalışma durumuna uygun olarak tasarlanır. Hatta maddi olarak yatırım yapılabildiğin de sattığınız ürüne özel olarak bile bir web yazılımı yaptırmanız mümkündür. Bu şekilde ürününüzü tanıyan bir sistemle işletmenizi yönetmek, şüphesiz işletmenizi ciddi bir başarıya doğru götürecektir. Temel bazı nedenlerine temas edecek olursak, şirketinize özel olarak yaptırdığınız bir web yazılımı var ise işyerinizde ki bütün bilgisayarlarınız çökse dahi bilgileriniz en ufak bir zarara bile uğramayacaktır. Çünkü web yazılımlarının bu avantajı var. Hatta felaket senaryolarımızı biraz daha çoğaltalım. İşyerinizde su baskını olduğunu varsayalım bütün elektrik altyapınızın dahi bozulduğunu düşünün, böyle bir durumda bile müşteri bilgileriniz bulut teknolojisi sayesinde web yazılımınızda depolandığından siz yine müşterileriniz ile ve satın aldıkları ürünler ile ilgili bilgi sahibi olur müşterileriniz ile iş görüşmenizi kesintiye uğramadan sürdürebilirsiniz. Bu kadar avantajlı yönlerini nereden bildiğimizi merak ediyorsanız biz şirket olarak kendimize özel web yazılımı ve crm yazılımını yarattık. İşte bu nedenle hiçbir durum bizi etkilememektedir. Dilediğiniz de müşteri bilgilerinize telefonunuzdan bile erişebilirsiniz. Farz edin ki bir iş seyahatindesiniz ve o an acil olarak bir müşterinizin telefonuna ihtiyaç duydunuz. O sırada müşterinizin işyerine de varmak üzeresiniz ne yaparsınız? Hemen ofisinizi arayıp müşteri bilgilerini istediniz. Buraya kadar her şey gayet normal. Tam o an da işyerinizde bulunan çalışanınız veya iş arkadaşınız size bilgisayarların çöktüğünü söyledi. İşte bu durumda sizi hiçbir şeyin kurtaramayacağını bilmeniz gerekir.

adana web tasarım

Fakat bir web yazılımı kullanıyorsanız, işyerinizi aramaya bile gerek kalmadan telefonunuz dan hemen müşteri iletişim bilgilerinize ulaşabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. İşte böyle durumlardan kurtulmak için bile olsa işyerlerinizde bulut teknolojisine sahip web yazılımları kullanmanız doğru bir karar olacaktır. Bu kadar web yazılımlarını anlattık peki işin iç yüzüne geldiğimizde neler var? Crm yazılımı dediğimiz aslında bir web yazılım türüdür. Bu web yazılımının diğer adı müşteri ilişkileri yönetimidir. Peki nedir işletmeler için ilah konumunda olan bu web yazılımı? Crm web yazılımlarının en büyük özellikleri konu içerisinde de söz ettiğimiz gibi bütün müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi yönetebilmenizdir. Üstelik işin güzel yanı crm yazılımı üzerinden dilerseniz düzenlediğiniz kampanyalarınızı müşterilerinize mail de atabilirsiniz. Her türlü imkanı sunan ve çağımızın üstün güzellikleri olan web yazılımları ile işletmeler her zaman bir adım daha ileride kendilerini görebilirler.

 

 

Yorumlar   

#1 Onder Turan 25-07-2018 11:33
Güzel ve sürekleyici bir yazı olmuş. Genel olarak sitenizde çok başarılı tebrik ederim.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.